تبلیغات
به نام قائم،برپا.... - تسلیت شهادت امام حسن عسگری (س)

تسلیت شهادت امام حسن عسگری (س)این بار گرد یتیمی بر سر مبارک و شال عزای مولایمان مهدی فاطمه نشست ...
تک و تنها ماند و یک جهان پر از ظلم و جور و غفلت ...
     شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) و ایام محسنیه و حمله به خانه حضرت علی و بی بی فاطمه(سلام الله علیهما) و غصب خلافت و ولایت را به ساحت مقدس مولایمان مهدی فاطمه(عجل الله فرجه) و منتظرانش تسلیت می گویم.

     امام حسن بن علی العسکری(علیه السلام) در روز جمعه 8 ربیع الاول سال 260 هـ.ق پس از تحمل سختی های فراوان در مدت عمر 28 ساله خود و 6 سال دوران امامت سر انجام به دست معتمد عباسی مسموم و شهید شدند و در کنار پدر خود ، امام هادی(علیه السلام) در سامراء دفن شدند.
    معتمد بسیار تلاش کرد که این مسئله را به گونه ای نشان دهد تا مردم فکر کنند امام عسکری(علیه السلام) به مرگ طبیعی از دنیا رفته اند ولی سرانجام دست او رو شد و همه فهمیدند که او آن امام همام را با سم به شهادت رسانده است.
(شیخ طبرسی ، اعلام الورى ، الطبعة الثالثة دار الكتب الاسلامیة ، ص 367)

    در زمان امام هادی و امام عسکری(علیهما السلام) ، حکومت بنی عباس نهایت ظلم و ستم خود را پیش گرفته بود ، چون بنا به بشارت پیامبر(صلی الله علیه و آله) می دانستند که تولد مهدی موعود(عجل الله فرجه) بسیار نزدیک است.
از این رو آن دو امام را به شهر سامراء تبعید کردند تا کاملا زیر نظر حکومت و لشکر باشند.(عسکر به معنای لشکرگاه است ، به همین دلیل آن دو امام را عسکریین می خوانند.)
     مخصوصا در زمان امام حسن عسکری(علیه السلام) بر این اختناق نیز افزوده شد ، به گونه ای که ارتباطات امام را با شیعیان زیر نظر می گرفتند و نمی گذاشتند امام با هیچ زن یا کنیزی در ارتباط باشد که مبادا حضرت مهدی متولد شود(امر تولد به صورت معجزه رخ داد) و حتی نگذاشتند آن بزرگوار در طول عمرشان به حج بروند.

     دو وظیفه مهم آن امام همام در آن شرایط سخت آماده کردن مردم برای عصر غیبت و عدم ارتباط با امام بود که برای این کار امر وکالت را پایه گذاری کردند و به دلیل خفقان، ارتباط با امام فقط از طریق وکیل و نایب انجام می شد و این امر تا انتهای غیبت صغری حضرت مهدی(عجل الله فرجه) نیز ادامه داشت تا اینکه غیبت کبری شروع شد.
و از طرفی امام عسکری(علیه السلام) پس از تولد حضرت مهدی(عجل الله فرجه) وظیفه داشت ایشان را حفظ کند و از طرف دیگر باید آن حضرت را به عده ای از شیعیان خاص نشان می داد و معرفی می کرد تا بدانند مهدی موعود متولد شده است.

    یکی از ماجراهایی که پس از شهادت امام عسکری(علیه السلام) رخ داد ، ادعای امامت توسط برادر آن حضرت ،(جعفر کذاب) بود که با نماز خواندن حضرت مهدی(عجل الله فرجه) بر بدن پدرشان این فتنه نیز برملا شد.
سر انجام پس از شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) ، پسر ایشان حضرت مهدی(عجل الله فرجه) به امامت رسیدند و همه از این مطلب آگاه شدند تا شبهه ای باقی نماند.

    متاسفانه عده ای فکر می کنند که شیعیان سرداب خانه امام عسکری(علیه السلام) را سرداب غیبت (محل آغاز غیبت) می دانند ، در صورتی که شیعیان آن سرداب مقدس را به این جهت ارج می دهند که محل زندگی و مناجات 3 تن از امامان معصوم (امام هادی و امام عسکری و امام مهدی(سلام الله علیهم)) با خدا بوده است و همچنین نه تنها شیعیان در کنار این سرداب و چاه انتظار نمی کشند بلکه مکان ظهور را کنار کعبه می دانند.

    حضرت امام حسن عسکری(علیه السلام) می فرمایند:
« شیعیان ما پیوسته در غم و اندوه به سر می برند تا زمانی که فرزند من(مهدی) ظهور کند ، همان کسی که پیامبر بشارت آمدنش را داده است. »
(معجم الأحادیث الإمام المهدی ، ج6 ، ص63)

شهادت امام حسن ابن علی العسکری بر تمامی بازدیدکنندگان و مردم شریف ایران زمین؛ تسلیت باد
موضوع: متفرقه-مناسبتی، برچسب ها: امام زمان (عج)، تسلیت شهادت، شهادت امام حسن عسگری (ع)، امام حسن ابن علی العسکری، امام هادی (ع)، سامرا، معجم الاحادیث الامام المدی،
[ دوشنبه 6 آذر 1396 ] [ 09:37 ب.ظ ] [ زهرا شیری ]