تبلیغات
به نام قائم،برپا.... - پرسش و پاسخ مهدوی

پرسش و پاسخ مهدویآیا تعداد 313 نفر از یاران خاص امام مهدی(ع) همه هم‌عصر زمان ظهور هستند؟
یعنی زنده هستند یا از افرادی هم که در گذشته زندگی می‌کرده‌اند از آنها هم می‌تواند باشد؟
پاسخ:
تعدادی از یاران امام زمان(ع) از گروه 313 نفری، از کسانی هستند که در زمان خود حضرت زندگی می‌کنند.
در برخی روایات آمده که اینها شب در بستر خودشان هستند و روز ناپدید می‌شوند و صبح در مکه حاضر می‌شوند.

آیه شریفه 148 سوره بقره می‌فرماید: «أَیْنَ ما تَکُونُوا یَأْتِ بِکُمُ اللَّهُ جَمیعاً» ؛ هر کجا باشید، خداوند همه شما را جمع می‌کند.
درباره این گروه در روایات مختلف ذکر شده که منظور از اینها، یاران ویژه‌ی امام زمان(ع) هستند. و این نشان می‌دهد که یک سری از یاران حضرت در دوران ظهور زنده هستند.

البته از برخی از روایات هم استفاده می‌شود که بعضی از یاران حضرت، از جمله از کسانی هستند که در گذشته زندگی می‌کرده‌اند و به خاطر مصالح خاصی که خداوند آنها را می‌داند، این گروه از افراد را بر می‌گرداند و در رکاب حضرت به آن حضرت یاری می‌رسانند.
امام صادق(ع) در ضمن روایتی می‌فرمایند:
«خروج می‌کنند با قائم از پشت کوفه یا کعبه، 27 مرد که عبارتند از: 15 نفر از قوم حضرت موسی(ع)، 7 نفر از اصحاب کهف، یوشع بن نون، سلمان، ابودجانه انصاری، مقداد و مالک اشتر، پس در نزد آن حضرت از یاران و والیان هستند.»

بنابراین یاران امام زمان(ع) هم از کسانی هستند که در گذشته زندگی می‌کرده‌اند و به اذن و اراده الهی زنده می‌شوند و هم از کسانی هستند که در زمان ظهور زنده هستند و به امر الهی به حضرت یاری می‌رسانند.
موضوع: سخنان بزرگان در ظهور، احادیث مهدوی، سخنرانی های مهدوی، سخنان بزرگان در مهدویت، تصاویر مهدوی، پرسش و پاسخ مهدوی، برچسب ها: به نام قائم برپا، امام زمان(عج)، پرسش و پاسخ مهدوی، 313 یار امام زمان(عج)، مکه، سوره بقره، آیه 148 بقره،
[ یکشنبه 13 اسفند 1396 ] [ 08:11 ب.ظ ] [ زهرا شیری ]